Drodzy Rodzice!

Destination imagination jest największym na świecie programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, rozwijającym kreatywność, który inspiruje i rozwija kompetencje uczniów, niezbędne do tego, aby stali się przyszłym pokoleniem innowatorów i liderów.

W DI tworzymy drużynę, na etapie przedszkola są to  tzw. Wschodzące Gwiazdy, która będzie się przygotowywać do olimpiady we Wrocławiu. Pamiętajmy, że każde dziecko ma potencjał, należy w nie tylko uwierzyć.

Na pierwszych zajęciach dzieci samodzielnie składały i przyozdabiały kartonowe pudełko, nasz IDEAS BOX, do którego wrzucamy wszystkie nasze propozycje, pomysły. Tym razem były to propozycje dotyczące nazwy naszej drużyny. Robiliśmy sobie również fotki na naszej ściance, która jest jeszcze bardzo skromna, ale z czasem, gdy zadziała wyobraźnia i  dzieci będą miały coraz więcej pomysłów będzie atrakcyjniejsza.

Na kolejnych zajęciach będziemy podchodzić do WYZWAŃ NA JUŻ- uczą one drużynę radzenia sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, stymulują wyobraźnię, angażują do błyskotliwego i innowacyjnego rozwiązania wyzwań, sprawdzają umiejętność szybkiego myślenia, "na zawołanie ", tu i teraz oraz będziemy przygotowywać się do WYZWANIA DRUŻYNOWEGO - to projekty,który drużyna prezentuje na Olimpiadzie Kreatywności w postaci krótkiego 8 - minutowego przedstawienia.

Pozdrawiam,

Ania Lukas