Materiały dla dzieci od Pani Katechetki

Kinga Balas
Kategoria:

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie na naszej kolejnej lekcji religii.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 Temat: Boże Ciało - czcimy Jezusa ukrytego w Białym Chlebie

1. Zapraszam do wspólnej modlitwy  "Ojcze nasz..."

2. Jesteśmy dziećmi Bożymi - Bóg nas bardzo kocha  i troszczy się o nas każdego dnia. Daje nam to , czego potrzebujemy do życia. Takim darem jest chleb.

 

Żeby powstał chleb, musi pracować wiele osób, ale na samym początku to Bóg dał zboża, w których są ziarna. To z ziaren powstaje mąka, a z niej chleb.

3.Dziś porozmawiamy o wyjątkowym chlebie - Chlebie Eucharystycznym. Jest to Chleb w Którym mieszka żywy Pan Jezus.

Jezus bardzo nas kocha. Aby być bliżej nas, zamieszkał w białym opłatku. Ludzie wierzący w Jezusa pragną się z Nim często spotykać, dlatego też przychodzą do kościoła i przyjmują Go do swoich serc pod taką właśnie opłatkową postacią. Taki opłatek nazywamy Chlebem eucharystycznym.

4.Zachęcam do obejrzenia filmu dla dzieci (Boże Ciało dlaczego wielkie przygotowania Jaś youtube)

 

Raz do roku, a dzieje się to w uroczystość Bożego Ciała, ludzie, którzy chcą wszystkim pokazać, że wierzą w Jezusa i Go kochają, idą z Nim w uroczystym pochodzie po naszych drogach, alejach i ulicach. Ten pochód to procesja na Boże Ciało.

W procesji idzie ksiądz, który niesie Jezusa w ozdobnej monstrancji

Monstrancja swoim pięknem pokazuje nam, jak wspaniały jest Jezus. Dalej idą tłumy odświętnie ubranych ludzi, idą dzieci, starsi i młodzież.

Przy ulicach stoją  w tym dniu specjalne ołtarze, podobne do tych z kościoła, które ludzie stroją zielenią i kwiatami. Aby uczcić to spotkanie z Jezusem, dziewczynki sypią przed Nim płatki kwiatów, a dorośli niosą pięknie przybrane obrazy, figury i  chorągwie.

Wszyscy uczestnicy procesji śpiewają też pieśni na cześć dobrego Jezusa, okazując Mu w ten sposób swoje przywiązanie i miłość.

Można również pokazać dzieciom jak wygląda procesja korzystając z filmu(Boże Ciało - ulicami przeszły procesje 15 czerwca 2017 youtube).

6.Na zakończenie - módlmy się wspólnie słuchając i śpiewając pieśń: "Idzie mój Pan" (youtube)

Idzie mój Pan, idzie mój Pan.

On teraz biegnie, by spotkać mnie. /2x

Mija góry, łąki, lasy,

By Komunii stał się cud.

On chce Chlebem nas nakarmić,

By nasycić życia głód.

 

Pozdrawiam Wszystkie Przedszkolaki. Szczęść Boże!

 

Kategoria: