W naszej placówce w ramach projektu "Zjedz posiłek" Fundacja Sto Serc finansuje posiłki dla dzieci z Ukrainy.

W naszej placówce została przeprowadzona #lekcjaHigieny #Wirusoochrona zgodnie z wytycznymi sanepidu i ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę.

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak ważne dla każdego jest zdrowie. Podczas zajęć przedszkolaki poznały podstawowe zasady higieny osobistej, aby zapobiec chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową z uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny obowiązujących w okresie pandemii.

Poniżej znajduje się fotorelacja z przeprowadzonych zajęć.

 

Żegnając nasze stare przedszkole dzieci miały okazję do szalonego i twórczego malowania ścian, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię i naprawdę dobrze się bawiąc.

Bezpłatny informator dla dzieci, młodzieży, osób i rodzin potrzebujących pomocy i wsparcia Mikołów, Orzesze, Ornontowice, Łaziska Górne, Wyry.

Informator- POMÓŻ SOBIE I INNYM 724 KB (PDF)

Szanowni Rodzice

 

Poniżej znajduje się instrukcja obsługi do Mobi Portal - opłaty dla rodziców. 

Mobi Portal - opłaty dla rodziców 839 KB (pdf)

DRODZY RODZICE!


Profilaktyka zdrowotna związana z koronawirusem.
W ramach profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa Ministerstwo Zdrowia przekazuje informacje w zakresie zapobiegania zakażeniu:
•    przestrzegaj podstawowych zasad higieny, często myj ręce, używając mydła i wody
•    kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos
•    zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają
•    jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego
Sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię NFZ pod numerem 800 190 590 (czynna całodobowo).

Całodobowa infolinia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach na temat koronawirusa 512-370-717.

 

Ponadto zgodnie z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na korona wirusa zwracamy się do rodziców z prośbą:
•    o nie posyłanie przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola;
•    jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
•    rodzice dziecka do 8. roku życia - w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły mogą zwrócić się o zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

 

Ulotka z informacjami nt. koronawirusa

Instrukcja mycia rąk