Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składamy wiosenne życzenia,
aby w Państwa sercach,
rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości

 życzą

Dyrektor oraz pracownicy Przedszkola nr 5

 

Zapraszamy na krótką relację z odwiedzin wyjątkowego gościa w naszym przedszkolu.

Odwiedziny wielkanocnego zajączka

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Również w tym roku wyjątkowy gość odwiedził naszych przedszkolaków. Tego dania wszystkie grupy przygotowały piosenkę, którą zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą a Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent.

Konkurs wewnątrzprzedszkolny

W ramach promowania czytelnictwa pani logopeda zapoznała dzieci z książka Marcina Brykczyńskiego pt.” Gdzie się zwierzę spać wybierze?”. Zadaniem konkursowym dla każdej grupy po wysłuchanym utworze było przegotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wybrany domek dla zwierzaka.

Poniżej przedstawiamy fantastyczne prace przygotowane przez naszych przedszkolaków.

8.11.2022r swoje 70. urodziny świętowało Przedszkole nr 5 im. Przyjaciół Bohaterów Bajek. Uroczystość połączono z oficjalnym otwarciem nowo wyremontowanej placówki. Po symbolicznym przecięciu wstęgi  Pani Dyrektor gorąco powitała wszystkich zaproszonych gości i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały swe umiejętności recytatorskie, aktorskie, wokalne oraz taneczne. 

W naszej placówce została przeprowadzona #lekcjaHigieny #Wirusoochrona zgodnie z wytycznymi sanepidu i ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak ważne dla każdego jest zdrowie. Podczas zajęć przedszkolaki poznały podstawowe zasady higieny osobistej, aby zapobiec chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową z uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny.
Poniżej znajduje się fotorelacja z przeprowadzonych zajęć.