Zdanie na dzisiaj:

I’m sleepy. (Jestem śpiący/a)

 

 

Proszę poprosić dziecko, aby użyło powyższego zdania przed pójściem spać lub w ciągu dnia, gdy będzie miało ochotę na drzemkę.Państwo możecie sami zapytać dziecko: Are you sleepy? Jeśli będzie to w ciągu dnia i dziecko potwierdzi mówiąc Yes, I am.możecie odpowiedzieć Take a nap.Gdy jest wieczór i pora spania , można powiedzieć: Go to bed, please.

 

Jesteś śpiący/a?

 

Zdrzemnij się. Idź do łóżka, proszę. 

Przypominam o  systematycznym używaniu wcześniej poznanych zdań:

Wake up.

Brush your teeth.

Wash your hands.

Clean up.

Let’s go for a walk.

I’m thirsty. Are you thirsty?

I’m hungry. Are you hungry?

 

 

Pod spodem historyjka “ Steve is sleepy”. Zasadę znamy, słuchamy, gdy słyszymy wyraz “ sleepy” naśladujemy ziewanie. Jeszcze raz odtwarzamy nagranie, teraz już dziecko ogląda historyjkę.

Odtwórz Steve is sleepy

 

 Teraz proponuję odtworzyć piosenkę o tym co robimy zanim pójdziemy spać. Słuchamy, naśladujemy czynności, które już znamy i ponownie odtwarzamy już oglądając video.

Odtwórz This is the way we go to bed

 

Tutaj umieszczam linki, które można puścić dzieciom przed spaniem lub przed drzemką poobiednią ( drugi link jest super do relaksacji i wyciszenia, polecam) 

Odtwórz Nursery Lullabies

Odtwórz kids mindfulness games for sleep

Propozycja zabawy:” How are you shark?”. Jeden uczestnik jest rekinem, zakłada maskę

 ( przykładowy szablon pod spodem, pamiętamy, aby wyciąć otwory na oczy). W warunkach domowych ze względu na małą ilość uczestników i miejsca, każda gra jest modyfikowana. Tak więc, inni uczestnicy stoją i zadają pytanie “ How are you shark?” ( Jak się masz/ czujesz rekinie?” Rekin może odpowiedzieć: I’m happy. I’m thirsty. I’m sad. I’m sleepy.itp. i wtedy nic się nie dzieje. Jednak, gdy rekin powie “ I’m hungry” trzeba mieć się na baczności , no i w tym miejscu trochę zmiany po prostu szybko siadamy i wtedy jesteśmy bezpieczni. W przedszkolu na podobnej zasadzie gramy w “ Hello, how are you?”. Tylko tam mamy wielu graczy i dużo miejsca. Wtedy dzieci muszą jak najszybciej uciec w bezpieczne, wcześniej ustalone miejsce.Jeśli uważacie państwo, że będzie to bezpieczne można się umówić, że zamiast siadać trzeba będzie np. znaleźć coś we wcześniej ustalonym kolorze.

Pomysł zaczerpnięty ze strony www.fullofideas.pl

 

Jak się masz rekinie?

 

Jestem szczęśliwy/chce mi się pić/jestem smutny/śpiący

Pamiętamy aby powiedzieć Let’s play! przed zabawą a po zabawie Clean up, please

 

 

Jutro sobota, zamieszczam więc link do strony z zabawami online. Trzeba się tylko zarejestrować.

https://www.education.com/game/counting-pizza-party/