Zdanie na dzisiaj:

Get dressed, please ( Ubierz się, proszę)

 

 

Kolejne zdanie, które codziennie możemy ćwiczyć z dziećmi w domu. W przedszkolu uczyliśmy się niektórych części garderoby. Pod spodem filmiki, które utrwalą te poznane i nauczą nowych. Przydatna będzie  również konstrukcja “ Put on … your shoes, t-shirt itp.”

( Załóż...swoje buty, koszulkę).

Odtwórz Put on your...song

 

Odtwórz Kids vocabulary clothes

Odtwórz Froggy gets dressed

https://youtu.be/5l1FrGVkdPk

Propozycja zabawy: Potrzebne będą 2 takie same zestawy ubrań, najlepiej jeden od dziecka, a drugi od rodzica, będzie  zabawniej. Dziecko niech ubiera zestaw od rodzica a rodzic od dziecka. Wygra ta osoba,która szybciej nałoży na siebie rzeczy.Osoba, która się nie będzie ubierać, będzie liczyć ( przy okazji utrwalimy liczebniki) i będzie mówić polecenie: Get dressed,please! i wymienia rzeczy, jakie będzie po kolei zakładać na siebie drugi gracz. Będzie używać zwrotu: Put on my...np. shoes.Jest tutaj Put on my… ( co oznacza załóż moje, bo będziemy ubierać rzeczy drugiej osoby). Kiedy gracz założy wszystkie rzeczy, przestajemy liczyć i zamieniamy się rolami.

Pod spodem nagrania z podpowiedziami 

 

załóż moje rękawiczki

 

załóż mój szal

 

załóż moje spodnie

 

załóż moją koszulkę,

 

załóż moją kurtkę

 

załóż moje buty

 

załóż moją piżamę

 

Możecie oczywiście państwo wykorzystać inne rzeczy przedstawione w dzisiejszych filmikach

 

Przypominam “ Let’s play!” przed zabawą “ Clean up, please” po zabawie.

Wieczorem, gdy będzie czas na spanie proszę powiedzieć: Go to bed, and put on your pyjamas, please.

 

n

 

 Jedna uwaga, czasem we filmikach będą inne nazwy na poszczególne rzeczy, zależy to czy jest to American English czy British English. Ja na ścieżce nagrałam “ Trousers” ( spodnie) , tak dzieci uczą się w przedszkolu według przerabianego podręcznika.W filmikach  jest natomiast  użyte słowo “pants”, jest to nazewnictwo , które możemy stosować zamiennie.