Zdanie na dzisiaj:

How are you? ( Jak się masz, czujesz?)

 

 

Zdanie to się już pojawiło w propozycji zabawy, ale możemy go codziennie wykorzystać podczas wielu sytuacji.

Pod spodem filmiki na utrwalenie i poznanie nowego słownictwa.

Pierwszy link jest do piosenki, którą dzieci bardzo dobrze znają z pierwszego modułu, zamieszczam ją ponownie, bo jest tam dużo słów związanych z dzisiejszym tematem.

 

Odtwórz Hello song

 

Odtwórz Happy, sad from Steve and Maggi

 

Odtwórz Are you happy?

Odtwórz If You'are happy

Propozycja zabawy: Możemy pobawić się : How are you shark? lub wykorzystać  karty( linki udostępnione poniżej) i zabawić się : How are you? Are you...? zabawa polega na tym, że rozkładamy wszystkie karty obrazkami do góry, żeby były widoczne. 1 z uczestników gry odwraca się plecami a drugi wybiera 1 kartę spośród wszystkich wydrukowanych, przykleja na niej z tyłu małą kropeczkę z plasteliny i odkłada na miejsce. Przeciwnik musi odgadnąć jak się czuje gracz, zadając pytanie; How are you? Are you sleepy np.? Jeśli przeciwnik powie No, I’m not odkłada tę kartę koło siebie na bok. Powtarzamy cały proces,aż odpowiedź będzie twierdząca, czyli Yes, I am.Wtedy przeliczamy po angielsku wszystkie odłożone karty i zamieniamy się rolami.Wygrywa ten uczestnik, który będzie miał mniej odłożonych kart, któremu uda się szybciej odgadnąć kartę przeciwnika.

 

 

Jak się czujesz? Jesteś śpiący/a?

 

 

Tak, jestem. Nie, nie jestem

 

https://supersimple.com/free-printables/hello-flashcards/

https://supersimple.com/free-printables/if-youre-happy-flashcards/

Przypominam, przed zabawą mówimy Let’s play, please! (proszę zachęcać dziecko,żeby użyło tego zwrotu, gdy będzie chciało się pobawić. Po zabawie oczywiście Clean up, please.