Dnia 21 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Celem tego święta jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, budzenie w nich pozytywnych emocji.

Czym jest życzliwość? Jak okazywać ją na co dzień? Na te oraz inne pytania nasze przedszkolaki szukały odpowiedzi w toku zajęć poświęconych z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Poprzez celebrowanie tego święta chcieliśmy podkreślić, jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, życzliwości, serdeczności, mówienia dobrych słów, i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Była to okazja do rozmów na temat jak być życzliwym i jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach społecznych .W tym dniu wszystkie grupy przedszkolne obejrzały teatrzyk pt. ”O smoku, który nauczył się życzliwości”.

Nasi wychowankowie przypomnieli sobie także jaką moc mają magiczne słowa: „proszę’, „dziękuję”, „przepraszam”. Był to dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocji.