Za nami kolejny, II przegląd twórczości przedszkolnej „English Talent Show”, którego organizatorem było nasze przedszkole. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone dzieci z łaziskich przedszkoli.

Od pierwszej edycji przyświecają przeglądowi piosenki angielskiej te same cele: propagowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę,  prezentacja umiejętności  wokalnych i językowych dzieci, przygotowanie dzieci do wystąpień publicznych, promowanie aktywności twórczej dzieci, motywowanie do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób, budzenie wiary we własne siły, talent i sukces. Wszyscy uczestnicy przeglądu wystąpili wspaniale. Ich umiejętności wokalne w języku angielskim były na bardzo wysokim poziomie. W nagrodę za wspaniałe występy małym artystom wręczone zostały dyplomy i upominki.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od uroczystego wielkanocnego śniadania. Dzieci odświętnie ubrane, zjadły z uśmiechem na twarzy pyszne śniadanie. Po posiłku na naszych przedszkolaków czekała kolejna niespodzianka, pełne magicznych sztuczek świąteczne przedstawienie. Następnie nadszedł długo oczekiwany moment, czyli szukanie w przedszkolnym ogrodzie słodkich upominków od zajączka. Radości dzieci nie było końca, na wszystkich dziecięcych buziach zagościł szeroki uśmiech.

 

29.02 nasze przedszkolaki wzięły udział w zimowej spartakiadzie, której głównym celem było rozwijanie sprawności ruchowej, umiejętności współpracy oraz ukazanie możliwości aktywnego spędzania czasu. Przedszkolaki z radością brały udział w sportowych zmaganiach tj. jazda na sankach, jazda na nartach, rzut śnieżkami do celu i wiele innych. Sportowy duch rywalizacji czuwał nad przestrzeganiem zasad fair play. Było sportowo i wesoło.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci. Tak też było u nas.

W dniu 13.02.2024r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych i grupowych. Następnie odbyły się gry, zabawy i tańce. Dzieci świetnie się bawiły.

 

Okres świąteczno – noworoczny uwielbiają wszystkie przedszkolaki. Dzieci przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd, pastorałek, wierszy o tematyce bożonarodzeniowej.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła uroczysta Wigilia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, składały sobie życzenia oraz zjadły razem uroczysty obiad.